31 marzec 2014

Wybór odpowiedniego kosmetyku do masażu gwarantuje komfortowe warunki przeprowadzania zabiegu, a także zadowolenie pacjenta. Balsam lub olejek do masażu powinien zawierać składniki maksymalnie pielęgnujące skórę – wysokiej jakości i atestowane, co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania.

Dostępne na rynku balsamy i olejki średniej klasy wprawdzie posiadają w składzie substancje pielęgnujące skórę, natłuszczające, lecz niestety w większości są to budzące coraz większe obawy składniki chemiczne. Popularne aromaty nadające olejkom i balsamom kuszący zapach to między innymi benzoesan benzylu – znajdujący się na liście potencjalnych alergenów. Innym budzącym wątpliwość składnikiem balsamów do masażu oferowanych w niskich cenach są substancje konserwujące, pozwalające zachować ważność kosmetyku nawet przez dwa, trzy lata. To przede wszystkim parabeny, które mogą być bezpiecznie stosowane wyłącznie w określonym stężeniu, ale także związki z grup alkoholi – wysuszające skórę i powodujące podrażnienia u wrażliwych pacjentów.

Polecane przez specjalistów balsamy do masażu firmy Gymna Uniphy to seria profesjonalnych kosmetyków o unikatowym składzie. W skład balsamów Gymna wchodzą wyłącznie substancje przebadane i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania.  Balsamy pielęgnują skórę pacjenta dzięki zawartości allantoiny i kwasu mlekowego. Związki krzemu zastosowane w formule ograniczają ucieczkę wody z naskórka gwarantując optymalne nawilżenie skóry i gładką konsystencję kosmetyku, dzięki czemu przeprowadzanie masażu jest ułatwione. Produkty Gymna są dostępne w kilku wersjach (rozgrzewające, silnie nawilżające, wzbogacone olejkami) a w ich składzie nie znajdziecie Państwo parabenów lub alkoholi podrażniających skórę pacjenta i masażysty. Przeprowadzone testy dowodzą, że balsamy Gymna Uniphy dzięki wysokim stężeniom aktywnych składników są kilka razy bardziej wydajne niż popularne balsamy do masażu.

Wiesz, co wybierasz!

Sprawdź ofertę najnowszych profesjonalnych kosmetyków do masażu firmy Gymna Uniphy!