Medycyna weterynaryjna
Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie terapii i opieki nad zwierzętami możliwe są dzięki nowoczesnym narzędziom. Nowa technologia zapewnia szybką, bezbolesną i skuteczną pomoc zwierzętom, a wśród narzędzi zyskujących coraz większą popularność w Polsce i na świecie, są lasery weterynaryjne. Dlaczego coraz więcej placówek weterynaryjnych decyduje się na wprowadzenie tej nowej technologii?
Laseroterapia MLS® precyzyjnie i w łatwy sposób dociera do wszystkich części ciała. Przekazuje wysokiej jakości energię impulsu na obszar docelowy o średnicy 3-5 cm. Umożliwia równomierną aktywację dużych objętości tkanki, np. powięzi mięśniowej lub całych stawów, co gwarantuje szybką reakcję zaangażowanych struktur. Wykorzystywana jest w klinikach weterynaryjnych, gabinetach, domach, stajniach, na fermach, a także na zawodach.
Zalety stosowania laserów MLS®:
Jednym z urządzeń umożliwiającym przeprowadzenie terapii MLS® jest medyczny sprzęt weterynaryjny Mphi Vet. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze aparat jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Przeznaczony jest dla psów, kotów oraz koni. Urządzenie ma wbudowany pakiet dedykowanych programów zabiegowych, lecz posiada również tryb manualny. Mphi Vet umożliwia również tworzenie kont użytkowników, na których można zapisywać procedury oraz programy lecznicze.
Efekt przeciwbólowy:
Działanie przeciwobrzękowe:
Mphi Vet, Mphi Vet Trolley oraz Mphi Vet Equine to nowoczesne lasery wysokoenergetyczne do terapii MLS® (połączonego i zsynchronizowanego generowania ciągłej i impulsowej emisji laserowej różnych długości fal w zakresie podczerwieni – 808 nm emisja ciągła oraz 905 nm emisja impulsowa). Promieniowanie MLS® oddziałuje na dużą powierzchnię zabiegową 3,14 – 19,625 cm2 (w zależności od aplikatora).
Przykładowymi wskazaniami do terapii MLS® u zwierząt są:
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o terapii MLS® – zapraszamy do kontaktu:
Młodszy Specjalista ds. Medycyny Weterynaryjnej
Sprawdź czy zainteresują Cię podobne wpisy:
Czy laseroterapia może być skuteczną metodą leczenia zwierząt?
Nowoczesna terapia koni – derki magnetyczne
Wykorzystanie terapii Tecar w rehabilitacji zwierząt: Nowe możliwości