Guzki tarczycy – bezoperacyjna metoda leczenia

Higiena snu. Dlaczego jest tak ważna?
16.05.2024
Rebuild Ukraine: Zdrowie i Rehabilitacja
06.06.2024
  • Onkologia

    Onkologia

Nowotwory złośliwe stanowią około 5% wszystkich guzków tarczycy. Ich rozpoznanie bywa trudne, ze względu na duże podobieństwo komórek raka do prawidłowych komórek tarczycy. Ogromna ilość guzków tarczycy nie jest jednak złośliwa, co oznacza, że nie powoduje żadnych zmian w funkcjonowaniu tarczycy.

Guzki tarczycy – ryzyko rośnie wraz z wiekiem

Guzki tarczycy występują głównie u kobiet pomiędzy 50. a 60. rokiem życia, jednak mogą pojawić się również u dzieci i młodzieży. Guzki tarczycy mogą być pojedyncze lub wielokrotne, a także twarde, torbielowate lub mieszane. Dotychczas, poza farmakologią, skuteczną metodą leczenia tarczycy były operacje chirurgiczne, wymagające długiej rekonwalescencji. Co więcej, wycięcie narządu wiąże się z koniecznością wsparcia farmakologicznego już przez całe życie pacjenta. Tarczyca to niezwykle ważny narząd, odpowiadający za regulację gospodarki hormonalnej organizmu, dlatego coraz częściej stosuje się nowoczesną, bezinwazyjną i bezpieczną metodę leczenia echolaserem.

Mikroinwazyjna termoterapia echolaresem Elesta

ModìLite to zabieg termoablacji echolaserem zmian na szyi, w szczególności łagodnych guzków tarczycy. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy nie chcą poddawać się operacji chirurgicznej. Zabieg ModìLite wskazany jest w leczeniu łagodnych guzków lub dużych guzków tarczycy, które wywołują nieprzyjemne uczucie ucisku.

Echolaser – bezbolesny zabieg bez najmniejszych śladów pooperacyjnych

Dzięki bardzo cienkim igłom echolasera, podczas zabiegu nie jest konieczne nawet znieczulenie miejscowe. Sam zabieg trwa zaledwie kilka minut, a pacjent może cieszyć się natychmiastową rekonwalescencją. Co ważne – po zabiegu na szyi nie zostaje żadna blizna.

Jak przeprowadzany jest zabieg? Technologia ModìLite oparta na systemie EchoLaser łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie planowanego leczenia ze specjalnym systemem laserowym bazującym na wielu źródłach. Jeden lub dwa włókna światłowodowe są wprowadzane pod kontrolą USG do guzka za pomocą wyjątkowo cienkich igieł o średnicy 0,8 mm. Sesja zabiegowa trwa od 10 do kilkunastu minut, co jest czasem wymaganym, aby ciepło wewnątrz guza zniszczyło leczoną tkankę. Nie ma nacięć ani szwów, a cała sesja, w tym czas przygotowania, zajmuje około 30 minut.

Przeczytaj więcej: Czym jest technologia ModìLite?

Jeśli interesują Cię zagadnienia dotyczące bezoperacyjnej metody leczenia guzów tarczycy, ale również zastosowania echolaseru w przypadku leczenia prostaty, wątroby czy piersi – zapraszam do kontaktu.

Marcin Remin

Key Account Manager

Sprawdź czy zainteresują Cię podobne wpisy:

Rak prostaty – ryzyko, objawy, leczenie, rokowania

ZAPISZ SIĘ na Webinar

Zapraszamy na webinar “Bezoperacyjna metoda leczenia guzów tarczycy”, który poświęcony będzie m.in. metodzie laserowej ablacji guzów tarczycy, która jest bezoperacyjnym, minimalnie inwazyjnym zabiegiem w warunkach ambulatoryjnych. Podczas webinaru przybliżmy problemy z jakimi borykają się pacjenci z guzami tarczycy, a także podpowiemy, na co zwracać uwagę, obserwując tarczycę, gdzie szukać pomocy i jak wybrać najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę leczenia guzów tarczycy.

Data webinaru:
25 czerwca 2024 17:00

Pozostałe artykuły


Zaktualizowano: 25-05-2024, 07:57