Sen pełni kluczową funkcję w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest niezbędny dla optymalnego funkcjonowania organizmu. Wpływa nie tylko na regenerację tkanek i układu nerwowego. Ma również wpływ na procesy metaboliczne i równowagę emocjonalną.
Dzisiejsze społeczeństwo często bagatelizuje znaczenie snu, a jego niedobór może negatywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Sen nie powinien być postrzegany więc jako przejaw słabości, lecz jako istotny czynnik wpływający zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Niedobór snu może przyczynić się do zwiększonego ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego, chorób serca, udaru mózgu, zaburzeń rytmu serca, otyłości czy zaburzeń hormonalnych. To jednak niejedyne konsekwencje niedoboru snu.
Praca, obowiązki, stres, problemy zdrowotne, finansowe lub rodzinne, nieustający natłok informacji – to właśnie tego rodzaju trudności doświadcza współczesne społeczeństwo. Jako że wielu pacjentów ma zaburzoną regulację układu nerwowego i rośnie potrzeba jego ustabilizowania, z pomocą przychodzi urządzenie NESA XSIGNAL, które działa na poziomie mózgu, zapewniając głęboki, regenerujący sen. Urządzenie reguluje także fale delta, które są kluczowe dla uzyskania głębokiego, kojącego snu. Aby osiągnąć pełną regenerację, organizm potrzebuje procesu repolaryzacji komórek, który przywraca równowagę jonową, a to może przynieść znaczącą poprawę w jakości snu oraz ogólnym samopoczuciu.
Zastosowanie NESA XSIGNAL:
Nieinwazyjna neuromodulacja NESA to bezbolesna dla pacjenta elektroterapia aplikowana za pomocą urządzenia do emisji mikroprądów XSIGNAL. Urządzenie wysyła nawet 19 000 impulsów bioelektrycznych na minutę, czyli ponad 1 100 000 impulsów na godzinę. Impulsy posiadają parametry maksymalnie zbliżone do fizjologicznych tj. częstotliwość od 1 do 15 Hz i natężenie od 0,1 do 1 mA. Terapia podawana jest przy użyciu 4 kabli emitujących mikroprądy. Każdy kabel dzieli się na 6 podelektrod, rozmieszczonych strategicznie na nerwach obwodowych kończyn górnych i dolnych. Piątym najistotniejszym elementem jest elektroda koncentrująca.
Rodzaj leczenia ustala personel medyczny, a zabiegi trwają od 30 do 60 minut w przypadku terapii aktywnej i nie więcej niż 10 godzin dziennie w przypadku terapii pasywnej.