26 maj 2017

Osoby po operacjach urologicznych często wymagają dłuższej opieki specjalisty podczas odbywania rehabilitacji. To właśnie ten proces zdefiniuje czy pacjent będzie mógł wrócić do zwykłego trybu życia, bez cewników i woreczka na mocz. Rehabilitacja urologiczna stanowi kontynuację leczenia i jest jego integralnym oraz jednym z ważniejszych elementów.  Ze względu na wagę tego procesu, ważnym jest aby używać profesjonalnych narzędzi zaprojektowanych zgodnie z potrzebami pacjentów.

Za zdolność trzymania moczu odpowiadają głównie mięśnie dna miednicy. Rehabilitacja urologiczna często polega na wzmocnieniu właśnie tej partii. Najlepsze efekty daje wykorzystanie specjalistycznych aparatów EMG. Pozwalają one również na pracę z osobami, które mają trudności w poruszaniu się. Specjalistyczne techniki, które pozwalają na szybkie osiągnięcie zadowalających rezultatów to elektrostymulacja i biofeedback. Połączenie tych metod ze sobą oraz z ćwiczeniami fizycznymi daje największe szanse na sukces.

Aparaty do elektrostymulacji z biofeedbackiem dostępne w ofercie firmy Meden-Inmed to wysokiej jakości zaawansowany sprzęt medyczny służący przeprowadzeniu efektywnej i dopasowanej do pacjenta rehabilitacji urologicznej.