Rotor rehabilitacyjny to urządzenie wykorzystywane do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych. Ćwicząc na urządzeniu poprawiamy zakres ruchu kończyn, ma to kluczowe znaczenie w odzyskaniu sprawności pacjenta. Wyróżniamy dwa typy rotorów rehabilitacyjnych:
Rotor rehabilitacyjny wykorzystywany jest podczas rehabilitacji w szpitalach, centrach zdrowia oraz w warunkach domowych. Rotor rehabilitacyjny jest niewielkim urządzeniem medycznym wyposażonym w mechanizm oporowy, hamujący oraz napędzający w postaci pedałów przystosowanych do ćwiczeń wzmacniających kończynę górną oraz dolną.
Informacja
Rotor rehabilitacyjny jest niewielkim urządzeniem wspomagającym rehabilitację kończyn górnych oraz dolnych
Rotor rehabilitacyjny został skonstruowany z myślą o osobach z zaburzeniami neurologicznymi:
Używają go także ludzie cierpiący na dolegliwości ze strony układu sercowo-naczyniowego. Chodzi na przykład o rekonwalescentów dochodzących do zdrowia po zawale serca. Grupę beneficjantów rotora rehabilitacyjnego stanowią również osoby mające problemy z ruchomością stawów. Rotor rehabilitacyjny może także przyczynić się do wzmocnienia siły mięśni lub eliminacji bólów pleców bądź kręgosłupa. Dodatkowo rotor rehabilitacyjny ma pozytywny wpływ na poprawę krążenia krwi. Bywa on także stosowany przy usprawnianiu stawu kolanowego. Istotne jest, że nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe odnośnie stosowania rotora. Ćwiczenia na rotorze rehabilitacyjnym mogą odbywać się grupowo lub pojedynczo.
Rotor rehabilitacyjny jest pomocny, gdy trzeba pracować z pacjentem nad:
Jest także dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcieliby schudnąć, a z racji swoich dolegliwości fizycznych nie mogą lub nie powinny wykonywać ćwiczeń dynamicznych.
Do zalet rotorów rehabilitacyjnych należą:
Czy interesujesz się rehabilitacją?
Zapisz się na nasz newsletter, abyśmy mogli Ci przesyłać informacje i aktualności w zakresie rehabilitacji, w tym informacje o nowych artykułach, webinarach, szkoleniach czy wydarzeniach branżowych.