Urządzenie EmFielddo do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej
Urządzenie EmFielddo do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej

Urządzenie EmField to nowoczesne rozwiązanie, służące do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Posiada szeroki zakres możliwości terapeutycznych min. stymuluje mięśnie, nerwy obwodowe, działa przeciwbólowo, poprawia krążenie, regeneruje tkanki, redukuje obrzęki.

Wskazania do korzystania z EmField

Wskazaniami do zabiegów z wykorzystaniem EmField są:

  • bóle odcinków kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • stany pourazowe,
  • zapalenie stawów,
  • obrzęki,
  • wszelkiego rodzaju urazy i złamania,
  • ból prostaty i nietrzymanie moczu.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem aparatu EmField

Podczas zabiegu pacjent odczuwa wibracje, a przy wyższych parametrach rozpoczyna się stymulacja nerwowa i mięśniowa, doprowadzająca do skurczu mięśnia. Intensywność zależy od celu zabiegu i dobierana jest na podstawie wbudowanych programów. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 20 minut, a urządzenie, jako pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny, stymuluje tkanki na głębokość nawet 10 cm.

Przeciwskazania do korzystania z urządzenia EmField

Z uwagi na głęboką stymulację mięśniową, urządzenie EmField posiada również przeciwskazania do stosowania w takich przypadkach jak nowotwory, ciąża, implanty metalowe i elektroniczne oraz niewydolność układu krążenia.

Jaka jest skuteczność EmField

Najlepsze efekty terapii osiągane są poprzez połączenie EmField z innymi zabiegami w formie terapii łączonej z laserem wysokoenergetycznym, falą uderzeniową czy ultradźwiękami. Obecnie tego typu zabiegi łączone są najskuteczniejszymi metodami w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, a uzupełniając się w niezwykle szerokim zakresie wskazań klinicznych dają optymalne rezultaty.

Zastosowanie EmField idealnie odnajdzie się w takich obszarach jak rehabilitacja, ortopedia, medycyna sportowa, neurologia, urologia czy wellness.