Znajdź harmonię w jakości snu i redukcji stresu

Techniki rozciągania i rozgrzewki na matach
Techniki rozciągania i wzmacniania przed / po treningu
22.03.2024
Nowa forma terapii koni - derki magnetyczne
Nowoczesna terapia koni – derki magnetyczne
26.03.2024
 • Rehabilitacja

  Rehabilitacja

 • Neurologia

  Neurologia

bezbolesna terapia nieinwazyjnymi prądami neuromodulacyjnymi

Bezsenność, definiowana jako trudność w zasypianiu lub utrzymaniu snu, współcześnie stanowi istotny problem zdrowotny wśród pacjentów w różnym wieku. Może prowadzić do wielu negatywnych konsekwencji dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a nieleczona – ma negatywny wpływ na jakość życia. Poprawa funkcjonowania układu autonomicznego ma korzystny wpływ na samopoczucie pacjentów, a możliwe jest to dzięki nieinwazyjnym prądom neuromodulującym.

Nieinwazyjne prądy neuromodulujące – NESA XSIGNAL

Wielu pacjentów ma zaburzoną regulację układu nerwowego, co powoduje wzrost stresu, niepokoju, osłabienie jakości snu lub zwiększony ból korowy. Długotrwały stres i bezsenność mogą prowadzić do rozwoju poważnych problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, choroby serca, zaburzenia układu pokarmowego czy osłabienie układu immunologicznego. Ponadto stres może wpływać na funkcjonowanie mózgu, zaburzając koncentrację, pamięć, zdolność podejmowania decyzji oraz procesy myślenia. Technologia medyczna nieinwazyjnej neuromodulacji NESA zrodziła się z potrzeby ustabilizowania prawidłowego funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego pacjentów. Nieinwazyjna neuromodulacja to bezbolesna dla pacjenta elektroterapia aplikowana za pomocą urządzenia do emisji mikroprądów XSIGNAL. Urządzenie wysyła nawet 19 000 impulsów bioelektrycznych na minutę, czyli ponad 1 100 000 impulsów na godzinę. Impulsy posiadają parametry maksymalnie zbliżone do fizjologicznych tj. częstotliwość od 1 do 15 Hz i natężenie od 0,1 do 1 mA.

Terapia podawana jest przy użyciu czterech kabli emitujących mikroprądy. Każdy kabel dzieli się na sześć podelektrod, rozmieszczonych strategicznie na nerwach obwodowych kończyn górnych i dolnych. Piątym i zarazem najistotniejszym elementem, jest elektroda koncentrująca.

Ważne! Rodzaj leczenia ustala personel medyczny, który umieszcza elektrodę koncentrującą, ogniskującą impulsy elektryczne. Jej lokalizacja ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego przebiegu terapii.

Jaki rodzaj terapii wybrać?

Wyróżnia się trzy rodzaje terapii:

 • leczenie centralne w wyrostku kolczystym kręgów C6-C7 – zapewnia leczenie globalne,
 • leczenie odcinkowe – kieruje działanie na obszar poszczególnych odcinków,
 • leczenie ogniskowe na określonym obszarze – koncentruje działanie na tym punkcie.

Jak działa NESA XSIGNAL?

NESA XSIGNAL działa bezpośrednio na poziomie mózgu – reguluje fale delta snu i aktywuje głęboki, regenerujący sen. Jakość snu zwiększana jest poprzez regulację rytmu dobowego, który warunkuje aktywność organizmu na poziomie hormonalnym, metabolicznym i ruchowym, głównie za pośrednictwem melatoniny. Aby organizm mógł się zregenerować, niezbędna jest repolaryzacja komórek, która przywraca równowagę jonową.

Zastosowanie NESA XSIGNAL:

 • łagodzenie bólu przewlekłego i neuropatycznego,
 • poprawa jakości snu,
 • redukcja stresu i lęku,
 • optymalizacja rekonwalescencji po urazach,
 • redukcja zmęczenia mięśniowego i przewlekłego,
 • złagodzenie objawów pęcherza nadreaktywnego,
 • zwiększenie poziomu energii,
 • wzrost neuroefektywności.

Ile trwają zabiegi? W przypadku terapii aktywnej jest to od 30 do 60 minut. W przypadku terapii pasywnej zabieg nie powinien trwać więcej niż 10 godzin. Urządzenie NESA XSIGNAL jest proste w użyciu, dzięki intuicyjnemu i uniwersalnemu oprogramowaniu. Impulsy elektryczne są nieodczuwalne dla pacjenta, mimo że do jego organizmu dostarczane są sygnały elektryczne, które aktywują stan hiperpolaryzacji i stabilizują poziom aktywności elektrycznej.

Zachęcamy również do przeczytania artykułu: Nieinwazyjne prądy neuromodulujące.

Pozostałe artykuły


Zaktualizowano: 25-03-2024, 09:54