Aquai – korzyści z wykorzystania urządzenie do masażu strumieniem wody na sucho

Laser wysokoenergetyczny HIRO 3.0 to rewolucja w rehabilitacji
11.02.2013
Nietrzymanie moczu i terapia biofeedback z wykorzystaniem aparatu Myo 200
05.11.2014
 • Rehabilitacja

  Rehabilitacja

Aquai powoduje rozluźnienie mięśni, złagodzenie bóli, pobudzenie krążenie i wprowadza w głęboki stan odprężenia. To wszystko bez konieczności rozbierania się, bez kontaktu z wodą i przy minimalnych kosztach eksploatacji oraz bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Aquai jest jedynym urządzeniem na rynku, przystosowanym do pracy non-stop, które zachowuje stałą temperaturę wody bez konieczności stosowania dodatkowych agregatów i bez wysokich kosztów eksploatacji. Aquai nie wymaga podłączenia wody, co sprawia, że można go wykorzystać prawie w każdej lokalizacji.

Aquai – korzyści z wykorzystania urządzenie do masażu strumieniem wody na sucho:

 1. Nowoczesny Design. Unikatowe wzornictwo i zastosowanie najnowszych technologii w produkcji sprawiają, że Aquai cieszy się uznaniem obsługi i klientów.
 2. Najlepsza relacja jakości do ceny sprawia, że urządzenie cechuje najszybszy zwrot z inwestycji (ROI) w swojej klasie. Znikome koszty eksploatacji sprawiają, że zysk pozostaje w placówce dysponującej urządzeniem Aquai.
 3. Aquai nie zużywa wody co przynosi istotne oszczędności nawet do 20-25 tysięcy złotych rocznie. Warto policzyć: 1 zabieg w wannie z hydromasażem to ok. 0,5 m3 wody i tyle samo ścieków, wliczając wodę, która zostaje zużyta podczas mycia wanny. Zależnie od lokalizacji placówki, cena wody i ścieków są różne. Dla przykładu w Busku-Zdroju 1m3 wody i ścieków kosztuje ponad 10 zł/m3 brutto. Zatem, koszt zużycia wody i ścieków przy 10 zabiegach dziennie wynosi: 0,5x10x10= 50 zł, w tygodniu (5 dni) 250 zł, w miesiącu (20 dni) 1.000 zł, w ciągu roku (20 dni x 12) 12.000 zł, przy 15 zabiegach dziennie 18.000 zł, a przy 20 zabiegach dziennie – nawet do 24.000 zł rocznie. Przytoczone wyliczenia wskazują, iż przy pracy placówki przez 7 dni w tygodni poczynione oszczędności mogą być jeszcze większe.
 4. Aquai nie wymaga mycia i czyszczenia pomiędzy zabiegami, co oznacza oszczędność środków do dezynfekcji i wody do mycia oraz czasu pracy personelu. Czas poświęcony na obsługę jest nieporównywalnie krótszy niż w przypadku wanny terapeutycznej – to oznacza, że ten sam liczebnie personel może obsłużyć więcej pacjentów.
 5. Pobór mocy przez urządzenie Aquai wynosi maksymalnie 3,5 kW – to mniej niż typowa wanna terapeutyczna.
 6. Duża efektywność, brak konieczności przygotowywania urządzenia pomiędzy poszczególnymi zabiegami oraz możliwość pracy ciągłej pozwala na wykonanie o ok. 50 % zabiegów więcej w ciągu jednego dnia. Efektywność wykorzystania urządzenia podnosi funkcja umożliwiająca ustawienie godziny o której rozpoczynają się zabiegi – urządzenie włączy podgrzewanie wody odpowiednio szybciej aby o wskazanym czasie było w pełni gotowe.
 7. Aquai posiada zintegrowany system chłodzenia więc nie jest wymagana dodatkowo przestrzeń na agregat chłodniczy. Aquai oszczędza powierzchnię i energię.
 8. Dzięki różnorodności działania Aquai pomaga zwiększyć ilość pacjentów. Aquai pozwala na prowadzanie zabiegów dla różnych grup klientów:
 • połączenie hydroterapii i termoterapii bez kontaktu z wodą – dla pacjentów z problemami skórnymi,
 • terapia chronicznego bólu kręgosłupa,
 • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • głęboki masaż tkanek,
 • poprawa krążenia.

Pozostałe artykuły


Zaktualizowano: 09-11-2023, 09:57