14 styczeń 2020
Endoskopowe Warsztaty Leczenia Kamicy Nerkowej i Moczowodowej

Nowy rok to dla nas nowe wyzwania. Dzięki przychylności II Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego CMKP im. Orłowskiego z siedzibą w szpitalu Bielańskim, jak i Klinice Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego z siedzibą w szpitalu Szaserów, gdzie 20 stycznia odbędą się Endoskopowe warsztaty leczenia kamicy nerkowej i moczowodowej.

Podczas szkolenia swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się cenieni w środowisku medycznym Urolodzy – dr Marek Zawadzki oraz dr Przemek Zimnoch, którzy wnieśli nieoceniony wkład w rozwój nowej procedury RIRS, gwarantującej Pacjentom szybki powrót do codziennych aktywności. Specjalistów cechuje ciekawe podejście do wykorzystania lasera, jak i giętkich ureterorenoskopów.

Te warsztaty będą różnić się od innych edycji, ponieważ dwóch niezależnych Operatorów/Zabiegowców, będzie prezentować swoje techniki na dwóch salach, jednocześnie! Dr Marek Zawadzki (EMC Piaseczno) i dr Przemek Zimnoch (Szpital Bielański Warszawa) tym razem uczyć będą zespół Kliniki Urologii WIM oraz ich Gości – lekarzy zarówno ze szpitali wojskowych, jak i placówek z terenu województwa mazowieckiego.

Dziękujemy również dr n. med. Piotrowi Kryst i dr n. med. Tomaszowi Syryło za akceptację pomysłu i merytoryczne wsparcie projektu.

Szczegółowe informacje odnośnie warsztatów pod linkiem https://ckmed.pl