Klinika Psychiatrii

Specjalistyczne Centrum Fizjoterapii Andrzej Myśliwiec
18.12.2023
AMED – Klinika Rehabilitacji Funkcjonalnej
18.12.2023
 • Rehabilitacja

  Rehabilitacja

 • Neurologia

  Neurologia

Białystok

Nowoczesny budynek centrum psychiatrii ma trzy kondygnacje. Powstał w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego (UDSK).

Centrum zostało otwarte we wrześniu 2022 r. Parter podzielony jest na dwie części z osobnymi wejściami: dla dzieci i dla dorosłych. I piętro zarezerwowane jest w całości dla małych pacjentów, natomiast II dla dorosłych. Działa tu nowy, nieistniejący dotąd w Podlaskiem Dzienny Oddział Psychiatryczy dla dorosłych, Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Klinika Psychiatrii, przeniesiona ze szpitala w Choroszczy. W ramach pomocy dla najmłodszych powstała Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Oddział Dzienny Psychiatryczny Dzieci i Młodzieży oraz została przeniesiona z UDSK Poradnia Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży.

Inwestycja – wraz z wyposażeniem – to koszt 40 mln zł.

Pacjent do Centrum Zdrowia Psychicznego może zgłosić się z każdym problemem psychicznym, niezależnie czy będą to problemy osobiste związane z utratą bliskiej osoby, myśli samobójcze, trudności z pogodzeniem się z chorobą np. nowotworową czy inne problemy psychiczne. Otrzyma pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez CZP są bezpłatne i mogą obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego.

W ramach inwestycji dostarczono:

Na potrzeby osób dorosłych:

 • TruScan EEG 32 ch,
 • DuoMag XT-100 z systemem neuronawigacji Brainsight,
 • Polisomnograf SomniPro.

Na potrzeby dzieci:

 • DuoMag XT-100,
 • Polisomnograf SomniPro.

Pozostałe realizacje

Tajęcina

Centrum Rehabilitacyjne Rehamed-Center

Dobór wyposażenia centrum medycznego jest kluczowym elementem tak dużej inwestycji, dlatego warto skorzystać z rad profesjonalistów. Pomoc jaką otrzymaliśmy od pracowników […]
Warszawa

Dzielny Miś – Instytut Terapii Funkcjonalnej

Celem ośrodka Dzielny Miś jest budowanie możliwości dziecka, a nie sprawianie, że będzie silne, bo siła nie oznacza funkcji. Wysoce […]

Zaktualizowano: 18-12-2023, 16:24