30 październik 2017

W dniach 23-24 października 2017 roku w European Medical Training Center w Szpitalu Świętego Łukasza w Bydgoszczy odbyły się warsztaty z zakresu współczesnych metod leczenia nietrzymania moczu, których współorganizatorami była firma Meden-Inmed.

Wykłady przedstawione przez dr Jacka Szyperskiego, dr Sławomira Listopadzkiego, dr Piotra Jarzemskiego, fizjoterapeutki Igi Serwińskiej oraz pielęgniarki Beaty Pilarskiej, wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników z całej Polski. Podczas zabiegów implantacji taśm do leczenia nietrzymania moczu zastosowane zostały systemy Advantage Fit oraz Obtryx II firmy Boston Scientific, zaś pokazowe badanie urodynamiczne wykonane zostało na aparacie Goby firmy Laborie. Podczas zabiegu ostrzykiwania pęcherza moczowego botuliną, użyto igieł firmy Laborie. Ciekawą częścią warsztatów była praca na trenażerach do implantacji taśm, zapewnionych przez firmę Meden-Inmed.

Kolejna edycja warsztatów już w listopadzie, zapraszamy!

Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz Warsztaty z zakresu leczenia nietrzymania mocz