05 listopad 2015

Za nami kolejna edycja warsztatów laparoskopych przeprowadzanych w Klinice Ginekologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Warsztaty odbywają się cyklicznie a ich pomysłodawcami są Pan Profesor dr hab. n. med. Wojciech Rokita i dr n. med. Marcin Misiek (na zdjęciu obaj z prawej strony). Dzięki tej inicjatywie ginekolodzy z całej Polski mają możliwość doszkalania swoich umiejętności w technikach laparoskopowych.

IMAGE

W 6 ostatnich edycjach wzięło udział ponad 60 ginekologów z całego kraju. Warsztaty odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. – Ginekolodzy zaczynający przygodę z laparoskopią uczestniczą w kursie podstawowym, na którym poznają między innymi zasady bezpiecznego wejścia do jamy brzusznej, anatomię miednicy, zasady działania narzędzi elektrochirurgicznych. Lekarzom mającym już za sobą inicjację laparoskopową oferujemy doskonalenie się w bardziej zaawansowanych technikach, w tym w laparoskopowej miomektomii, histerektomii, limpadenektomii, omentektomii. Natomiast Ci, którzy już samodzielnie wykonują zabiegi laparoskopowe, mogą uczestniczyć w kursie eksperckim.  Kurs ten odbywa się po indywidualnym ustaleniu terminów w zależności od możliwości wykonania poszczególnych procedur medycznych. 

IMAGE_1

Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem oferowanym przez firmy Richard Wolf oraz Erbe. W trakcie zabiegów wykorzystywane są najnowocześniejsze narzędzia laparoskopowe, morcelator czy manipulator macicy Secufix a także sprzęt wizyjny w technologii HDTV oraz 3 D niemieckiego producenta.

Następny kurs dla zaawansowanych rozpocznie się 10- 11 grudnia. Zapisy tylko poprzez przedstawicieli medycznych firm Meden-Inmed oraz Erbe Polska w Państwa miejscu pracy.