Maseczki z filtrem są oznaczone symbolami w zależności od stopnia ochrony i użytku. Rozumiejąc ten zapis, będzie nam łatwiej dokonywać wyboru przy zakupie.
Maseczki przeciwpyłowe i antysmogowe mogą być używane jako antywirusowe. WHO zaleca używanie masek przeciwwirusowych z co najmniej 95% ochroną.
Półmaski mogą być używane przez jedną zmianę roboczą, czyli 8 godzin. Przez ten czas spełnia swoje właściwości ochronne. Maseczki FFP1, FFP2, FFP3 są przeznaczone do pracy w zapyleniu. W przypadku kiedy używamy tych masek jako zabezpieczenie przed wirusami i nie pracujemy w pyle, sprawa wygląda inaczej. Badania wykazały, że maseczki wykazują się skutecznością przez 10 dni, natomiast 11 dnia maski FFP3 straciły swoje właściwości zaledwie o 1,4%.
Maseczki jednorazowe można używać wielokrotnie pod warunkiem, że łącznie nie przekroczymy 8 godzin. Możemy ich używać np. 8 razy po 1 godzinie – co da łącznie 8 godzin.
Czy wiesz, że możesz samodzielnie czyścić i dezynfekować maseczki?
Najskuteczniejszą metodą czyszczenia maseczek bawełnianych jest ich pranie (minimum 60℃, ⏱ ok. 45 minut). Po praniu, gdy maseczki wyschną, warto również je wyprasować, a następnie zdezynfekować środkami antybakteryjnymi o wysokiej zawartości alkoholu.
Bardzo prosta jest również dezynfekcja masek z filtrem FFP1, FFP2, FFP3. Wystarczy, że odłożysz maskę w bezpieczne miejsce na 72 godziny. Badania naukowe udowodniły, że koronawirus utrzymuje się na tego rodzaju powierzchniach maksymalnie 3 dni.
Lampa do manicure hybrydowego nie sterylizuje maseczek.
Taka lampa wytwarza jedynie słabe promieniowanie UV-A, które nie ma właściwości bakteriobójczych. Jedynie lampy UV-C skutecznie walczą z wirusami, bakteriami, grzybami, pleśnią oraz wszelkimi innymi drobnoustrojami. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni.
Systemy dezynfekcji z promieniowaniem UV-C świetnie sprawdzą się w szpitalach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, a także w sklepach oraz budynkach użyteczności publicznej.
Oprócz noszenia maseczek ochronnych ważne jest także zachowanie innych środków ostrożności.
Wszystkie nasze produkty znajdują się w specjalnej zakładce: kliknij tutaj, aby je zobaczyć.
Testy serologiczne przeprowadzane są pod kątem obecności przeciwciał, które wytwarzają się po kontakcie organizmu z wirusem (jako reakcja obronna). Dzięki temu mogą informować o tym, czy pacjent przebył zakażenie koronawirusem w przeszłości (przeciwciała IgG) lub czy obecnie jego organizm nie wytwarza nowych przeciwciał, co może wskazywać na to, że jest obecnie chory (przeciwciała IgM lub IgA).
Czy jesteś specjalistą w dziedzinie rehabilitacji?
Zapisz się na nasz newsletter, abyśmy mogli Ci przesyłać informacje i aktualności w zakresie rehabilitacji, w tym informacje o nowych artykułach, webinarach, szkoleniach czy wydarzeniach branżowych.