Wyposażyliśmy Centrum w 30 specjalistycznych urządzeń wspierających proces nauki w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistej pracy w profesjonalnych ośrodkach rehabilitacyjnych.
Na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w Katedrze Fizjoterapii Klinicznej powstał wyjątkowy projekt – Centrum Symulacji i Nauczania Fizjoterapii. To miejsce, w którym tradycyjne metody rehabilitacji łączą się z najnowocześniejszymi technologiami, aby zapewnić studentom edukację na najwyższym poziomie, a pacjentom najlepszej jakości opiekę. Dzięki wsparciu władz uczelni i Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczelnia pozyskała zaawansowane urządzenia rehabilitacyjne, które pomagają w kształceniu przyszłych specjalistów.
Są to m.in.:
Armeo Power – robot do rehabilitacji neurologicznej kończyny górnej wspierający powrót do sprawności wykorzystując przy tym biofeedback. Urządzenie pozwala na trening uwzględniający ćwiczenia zwiększające siłę mięśniową, zakres ruchomości oraz koordynację.
REAtouch to urządzenie do rehabilitacji funkcjonalnej kończyny górnej zaprojektowane w celu wzmocnienia neuroplastyczności i optymalizacji rezultatów motorycznych i poznawczych.
Humac Norm Izokinetyka – system do pomiaru siły mięśniowej i treningu, który umożliwia dokładną ocenę postępów rehabilitacji, będący już standardem w leczeniu pacjentów po zabiegach ortopedycznych.
BERTEC CDP – trening perturbacji oparty na sterowaniu silnikiem, testach ruchu platformy i testach adaptacyjnych ruchu obrazu.
Huber 360 – rewolucyjne urządzenie medyczne umożliwiające diagnostykę i trening neurofizyczny. Posiada czujniki siły zintegrowane z uchwytami i platformą, zapewniając angażujący trening rehabilitacyjny z biofeedbackiem. Huber stymuluje układ nerwowo-mięśniowy, oferując kompletny trening uwzględniający podstawy ruchu jak gibkość i mobilność, siła mięśniowa, postawa i równowaga, wytrzymałość.
Kształcenie studentów fizjoterapii zostało rozszerzone o najnowsze technologie, które umożliwią im pracę w innowacyjnych ośrodkach. Dzięki temu przyszli fizjoterapeuci mogą już na etapie studiów uczyć się skutecznych metod diagnostyki, terapii i rehabilitacji.
Przygotowując się do realnej pracy z pacjentami w Centrum Symulacji i Nauczenia Fizjoterapii na AWF w Poznaniu tworzymy przyszłość fizjoterapii.
Przeczytaj więcej: https://meden.com.pl/aktualnosci/nasz-sprzet-pomaga-ksztalcic-przyszlych-fizjoterapeutow-awf-u-w-poznaniu/