25 Maj 2017

Co to jest laser zielony?

Laserem zielonym nazywamy laser neodymowo-yagowy. Wiązka przepuszczana przesz kryształ KTP (potas, tytan, fosfor). Czemu zielony? Nazwa wzięła się od koloru wiązki lasera, który przepuszczony przez wspomniany kryształ nabiera specyficznego, mocnego zielonego koloru.

Laser charakteryzuje się długością fali 532 nm, dużą energią oraz płytką penetracją tkanki. Głównym zastosowaniem lasera jest leczenie łagodnego przerostu prostaty. Zabieg jest minimalnie inwazyjny i wykorzystuje technikę foto selektywnej waporyzacji (PVP) tkanki. Przez cystoskop wprowadza się włókno, które przy dokonuje dosłownie odparowania stercza.

Światło lasera nodymowo-yagowego ma w rzeczywistości długość 1064nm, lecz przepuszczenie go przez kryształ KTP dwukrotnie zwiększa częstotliwość oraz skraca długość fali. Ten proces pozwala na osiągnięcie unikatowych właściwości, które wyróżniają laser zielony od innych dostępnych na rynku. Wykorzystanie techniki PVP do zabiegów przerostu prostaty niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala ograniczyć, a nawet wyeliminować ryzyko krwawienia u pacjentów. Poza tym zabieg jest skuteczny, a efekt długotrwały. Nie wymaga hospitalizowania i zazwyczaj nie wpływa na funkcje seksualne.

W ofercie firmy Meden-Inmed znajdą Państwo laser zielony GreenLight XPS od firmy AMS. Laser jest uzupełniony o rewolucyjne rozwiązania takie jak FiberLife, TruCoag oraz MoXy™ Liquid Cooled Fiber with Active Cooling Cap™. Moc 180W zapewnia bardzo wydajną waporyzację. Specjalny system FiberLife pozwala na znaczące wydłużenie przydatności włókna światłowodowego. TruCoag dzięki wykorzystaniu pulsacyjnego światła pozwala na bardzo szybką redukcję ewentualnego krwawienia. Natomiast technologia MoXy zapewnia świetny przepływ soli fizjologicznej chłodząc i jednocześnie chroniąc końcówkę światłowodu. Dzięki swojej charakteryzacji laser z naszej oferty jest jednym z najatrakcyjniejszych dostępnych obecnie na rynku.