Resektoskopy męskie

Resektoskopia damska
29.05.2017
Terapia szynami CPM
Terapia CPM
30.05.2017
  • Urologia

    Urologia

Resekcja odbywa się to za pomocą specjalnego narzędzia jakim jest resektoskop. Pozwala on na wycięcie interesujących nas struktur pod kontrolą wzroku. Resekcja może być całkowita lub częściowa. Urolodzy wykorzystują resektoskopie głównie do zabiegów TURB oraz TURP.

TURP – przezcewkowa elektroresekcja prostaty

Rozrost prostaty jest dość częstą i niestety uciążliwą dolegliwością. Leczenie jej farmakologicznie nie zawsze daje pożądane rezultaty, a co za tym idzie pozostaje jedynie leczenie operacyjne. Elektroresekcja jest zabiegiem endoskopowym wykorzystującym pętlę tnącą i optykę do usunięcia tkanki gruczolaka pod kontrolą wzrokową. Operacja może trwać nawet do godziny, a pacjent zazwyczaj pozostaje na oddziale nawet do 3 dni. Zabiegi TURP mimo dużej konkurencji ze strony nowoczesnych technologii laserowych wciąż pozostają złotym standardem w leczeniu schorzenia przerostu prostaty.

TURB – przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego

Techniki endoskopowe są wykorzystywane już chyba w każdej dziedzinie medycyny. Wycinanie guza pęcherza moczowego dzięki zabiegom TURB jest minimalnie inwazyjne. Jest tak przez wykorzystanie naturalnych otworów w ciele człowieka. W tym przypadku jest to usunięcie guza pęcherza moczowego przez cewkę moczową. Niezbędnym jest do tego oczywiście resektor i specjalistyczna optyka.

Operacje z wykorzystaniem resektoskopów wciąż pozostają zabiegiem z wyboru. Mimo aktywnej i szybko rozwijającej się konkurencji ze strony technik laserowych. Kwestie ekonomiczne oraz podobne rezultaty przemawiają na korzyść resekcji. W ofercie Meden-Inmed można znaleźć resektory z najwyższej półki od firmy Richard Wolf, a wśród nich takie modele jak Shark, Master czy zaprojektowany dla kobiet Princess.

Pozostałe artykuły


Zaktualizowano: 07-11-2023, 15:41