17 wrzesień 2015

Biomateriały i implanty ortopedyczne w nowoczesnej chirurgii ortopedycznej

BIOMATERIAŁY Biomateriał jest materiałem stosowanym do budowy implantów, charakteryzującym się różnorodnym składem, budową i właściwościami. Materiał ten jest akceptowany przez organizm człowieka. Według ustaleń z 1982 z Konferencji Biomateriałów biomateriał jest substancją inną niż lek stanowiącą kombinację substancji syntetycznych lub naturalnych. Biomateriał może być używany w dowolnym czasie jako część lub całość systemu, zastępując tkankę […]

więcej »

18 sierpień 2015

Advance Arthro Systems – nowy partner wnoszący nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny sportowej

Z przyjemnością informujemy iż z początkiem lipca 2015 roku firma Meden-Inmed została wyłącznym dystrybutorem na terenie całej Polski firmy Advance Arthro Systems oferującej nowoczesne rozwiązania rekonstrukcyjne dedykowane do medycyny sportowej (kotwice do barku, implanty typu „endobutton”, biowchłanialne śruby interferencyjne). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą online z zakresu ortopedii. Do Państwa dyspozycji pozostają specjaliści: Marcin Melka Product Manager Orthopedics, […]

więcej »

17 sierpień 2015

Warsztaty „Cadaver Lab” – Artroskopia stawu biodrowego

W dniach 28-29 lipca 2015 r. firma Meden-Inmed wraz z firmą Richard Wolf GmbH zorganizowała kolejne warsztaty typu „Cadaver Lab” z zakresu artroskopii stawu biodrowego. Warsztaty poprowadził pionier z zakresu artroskopowych zabiegów stawu biodrowego Dr. Med. Wolfgang Miehlke (ARCUS Clinic Pforzheim).

więcej »

03 sierpień 2015

Warsztaty „Cadaver Lab” – Endoskopowa dyscektomia odcinka lędźwiowego, oraz rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego

W dniach 16-17 lipca 2015 r. firma Meden-Inmed wraz z firmą Richard Wolf GmbH zorganizowała kolejne warsztaty typu „Cadaver Lab” z zakresu małoinwazyjnej endoskopowej chirurgii kręgosłupa oraz zabiegów artroskopowych rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego. Warsztaty poprowadził światowej sławy zespół specjalistów.

więcej »

28 kwiecień 2015

Szkolenia Cadaver Lab

Przy współpracy z firmą Richard Wolf GmbH już po raz kolejny przeprowadzono szkolenie na preparatach nieutrwalonych typu „Cadaver Lab”. Wszystkie warsztaty Cadaverowe „Hands-On” w Niemczech prowadzone są w małych grupach.

więcej »

09 luty 2015

Nowy dział w portfolio produktów Meden-Inmed: Medycyna Nuklearna

Z przyjemnością informujemy iż z początkiem 2015 roku w firmie Meden-Inmed powstał nowy dział, specjalizujący się w dostarczaniu rozwiązań dla Medycyny Nuklearnej.  Zapraszamy na stronę internetową działu: http://meden.com.pl/medycyna-nuklearna/ Do Państwa dyspozycji pozostają specjaliści:    Piotr Ryckiewicz v-ce prezes ds. aparatury medycznej pr@meden.com.pl +48 601 728 281   Krzysztof Grześkowiak dyrektor WMN kgrzeskowiak@meden.com.pl +48 601 586 022 […]

więcej »

10 lipiec 2014

Przedstawiciele Meden-Inmed na szkoleniu Richard Wolf w Knittlingen

W dniach 8-11 lipca 2014 roku osoby zajmujące się sprzedażą produktów firmy Richard Wolf przebywały na szkoleniu z zakresu artroskopii oraz małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa w Knittlingen w Centrum Szkoleniowym Prima Vista.  Szkolenie miało na celu zapoznanie się z nowościami oraz naukę poszczególnych etapów zabiegów w ortopedii ręki, barku, kolana czy kręgosłupa.

więcej »

27 czerwiec 2014

Ważne informacje z mazowieckiego oddziału NFZ

W związku z unieważnieniem wszystkich postępowań konkursowych w rodzaju Ortopedia lecznicza informujemy, że w celu zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ podjął działania zmierzające do przedłużenia do dnia 31.12.2014 r. wszystkich obowiązujących do 30.06.2014 r. umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju rehabilitacja lecznicza.

więcej »