Meden-Inmed Profesjonalna Inżynieria MedycznaDołącz do nas na Facebooku
Pionizacja i opieka Reedukacja chodu i propriocepcji Rehabilitacja kończyny górnej Diagnostyka Neurologiczna

NOWOŚCI…

MANOVO®Spring nowoczesna terapia dłoni

manovo spring hocomameden inmedSzwajcarska firma Hocoma® zaprezentowała swoje nowe urządzenie do terapii w kompletnym łańcuchu ruchowym od ramienia aż do dłoni.

meden inmedUrządzenie zbudowane zostało w oparciu o mechanizm sprężynowy umożliwiający dostosowanie poziomu wsparcia ruchu lub oporu. Całość została zaprojektowana w odniesieniu do Koncepcji Terapii Armeo®, która zakłada, że wielokrotne powtarzanie tego samego funkcjonalnego ruchu efektywnie przywraca funkcje motoryczne.

meden inmedManovo®Spring zostało zaprojektowane do treningu zaciskania i rozluźniania chwytu u osób po udarach, traumatologicznych urazach mózgu i innych neurologicznych dysfunkcjach. W połączeniu z Armeo®Spring nowe urządzenie pozwala na jeszcze bardziej efektywną rehabilitację chwytania i sięgania w olbrzymiej przestrzeni 3D.

meden inmedManovo®Spring bazuje na technologii HandSOME wynalezionej przez Katolicki Uniwersytet Ameryki oraz Narodowy Szpital Rehabilitacyjny w Waszyngtonie.

 

KONFERENCJA:

W dniach 11-13 września 2013 r. w Zurichu odbędzie się już kolejna edycja międzynarodowej konferencji poświęconej neurorehabilitacji – INRS 2013.

Konferencja organizowana jest przy współpracy z firmą Hocoma, światowym liderem produkcji sprzętu do neurorehabilitacji. Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na stronie neurorehabilitacja.com.pl

 

CZY WIESZ, ŻE…

28 maja br. firma Hocoma sprzedała już 500 urządzenie Lokomat®. Szczęśliwym nabywcą jest jeden z największych szpitali w Hong Kongu.