Meden-Inmed Profesjonalna Inżynieria MedycznaDołącz do nas na Facebooku
Pionizacja i opieka Reedukacja chodu i propriocepcji Rehabilitacja kończyny górnej Diagnostyka Neurologiczna

NOWOŚCI

Firma Hocoma wprowadziła moduł dla systemu Lokomat® Pro, który pozwala na jeszcze skuteczniejszy trening balansu i bardziej poprawne biomechaniczne odciążenie pacjenta podczas treningu, poprzez lateralne ruchy miednicy oraz jej rotacje podczas treningu.

FreeD


CZY WIESZ, ŻE

W ofercie firmy Meden-Inmed mogą Państwo znaleźć jedno z najnowocześniejszych urządzeń do rehabilitacji ruchowej z wykorzystaniem biofeedbacku. FysioGaming holenderskiej firmy DoctorKinetic to innowacyjne podejście do rehabilitacji, wprowadzające leczenie w nowy wymiar interaktywnego treningu.

Ruch ciała pozwala na kontrolę gier z wykorzystaniem Microsoft Kinetic oraz kamer, rewolucjonizując podejście do ćwiczeń. Przejrzysty pomiar oraz zdolność skanowania postaci w przestrzeni 3D pozwala na doskonałą ocenę zdolności pacjenta, rehabilitację funkcjonalną, a nawet zaawansowany trening funkcjonalny.

 


CIEKAWOSTKI

Klinika Cerebro mieszcząca się w Meksyku opublikowała niedawno swoje badania dotyczące efektywności zastosowania Lokomatu oraz systemu Armeo Boom w rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym (MS).

Przeprowadzona terapia składała się z trzech faz, podczas których wykorzystywano różnego rodzaju systemy neurorehabilitacyjne. Uzyskane wyniki w sposób jednoznaczny wskazują na poprawę sprawności motorycznej u pacjentów poddanych takiej terapii.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć poniżej:

http://knowledge.hocoma.com