Meden-Inmed Profesjonalna Inżynieria MedycznaDołącz do nas na Facebooku
Pionizacja i opieka Reedukacja chodu i propriocepcji Rehabilitacja kończyny górnej Diagnostyka Neurologiczna

NOWOŚCI

FysioGaming holenderskiej firmy DoctorKinetic to innowacyjne podejście do rehabilitacji, wprowadzające leczenie w nowy wymiar interaktywnego treningu.

Ruch ciała pozwala na kontrolę gier z wykorzystaniem Microsoft Kinect oraz kamer, rewolucjonizując podejście do ćwiczeń.

Przejrzysty pomiar oraz zdolność skanowania postaci w przestrzeni 3D pozwala na doskonałą ocenę zdolności pacjenta, rehabilitację funkcjonalną, a nawet zaawansowany trening funkcjonalny.

Doctor Kinetic


CIEKAWOSTKI

Jakie są różnice między systemami Aktisys 2D i 3D w przypadku wideo analizy ruchu?

System Aktisys 3D zawiera 2-4 kamer generujących dane 3D.

Dlaczego warto zainwestować w system Aktisys 3D?

Dane 3D pozwalają uzyskać:

  • większą dokładność pomiaru ruchu
  •  pomiar rotacji
  • większa liczba danych i parametrów pomiarowych

Z analizą 3D istnieje możliwość pomiaru różnych płaszczyzn bez konieczności posiadania kamery dla każdej z nich. W przypadku uzyskania danych z przestrzeni 3D każda płaszczyzna może zostać poddana analizie. To pozwala na pomiar między innymi zgięcia i wyprostu, przywodzenia i odwodzenia i rotacji za pomocą kamer ustawionych na wprost pacjenta.

Jak proste jest użytkowanie systemu Aktisys 3D?

System Aktisys 3D jest bardzo prosty w użytkowaniu. Pomiar wykonywany jest dokładnie tak samo jak dla pomiaru 2D, a więc wybieramy protokół pomiarowy, uruchamiamy system, wykonujemy pomiar w czasie rzeczywistym, zatrzymujemy i uzyskujemy raport na podstawie gotowego szablonu.

Jedyną różnicą w przypadku systemu 3D jest potrzeba kalibracji kamer. Aktisys 3D zawiera bardzo prostą w użyciu tablicę, która pozwala na odpowiednią synchronizację obrazu z obu kamer.

 

Procedurę tę można uprościć korzystając z filmu instruktażowego:

Kalibracja Simi Aktisys

 

Co zawiera system 3D?

  • laptop dla rejestrowania obrazu z dwóch szybkich kamer (100 kl/s)
  • 2 szybkie kamery z przewodami, triggerem oraz obiektywami
  • stojak do zamocowania kamer
  • markery LED

CZY WIESZ, ŻE

Hocoma nagroda dla Meden-Inmed

Firma Meden-Inmed została nagrodzona na corocznym spotkaniu dystrybutorów marki Hocoma nagrodą dla najlepszego nowego dystrybutora w 2013 r.

przekaz 1% podatku dla fundacji Możesz wspomóc Fundacje zajmujące się rehabilitacją neurologiczną pacjentów, przekazując swój 1% podatku?