Meden-Inmed Profesjonalna Inżynieria MedycznaDołącz do nas na Facebooku
Pionizacja i opieka Reedukacja chodu i propriocepcji Rehabilitacja kończyny górnej Diagnostyka Neurologiczna

NOWOŚCI:

Lokomat w rehabilitacji neurologicznej u osób po udarze

Lokomat w rehabilitacji neurologicznej u osób po udarze

Pod koniec października ukazała się najnowsza publikacja grupy badawczej pod kierownictwem Jana Merholza, która przeprowadziła analizy dotyczące skuteczności wykorzystania systemów Lokomat w rehabilitacji neurologicznej u osób po udarze.

Porównanie procesu leczenia przy pomocy robota z klasyczną terapią chodu na grupie 999 osób przyniosło rezultaty wskazujące na znaczny wzrost skuteczności rehabilitacji przy wykorzystaniu systemów Lokomat.

Więcej informacji znajdą Państwo w oryginalnej publikacji:
Merholz J, "Electromechanical-assisted training for walking after stroke", 2013


SZKOLENIA:

W dniach 14-15 grudnia 2013 r. w Emmering w Niemczech odbędzie się szkolenie dotyczące "Mechanizmów powstawania zespołów bólowych rzepki i urazów ACL".

Szkolenie organizowane jest przez firmę SIMI Motion, zapisy pod adresem: academy@simi.com

Więcej informacji na stronie: neurorehabilitacja.com.pl

Simi Motion Szkolenie

CIEKAWOSTKI:

Firma Simi, światowy lider w produkcji systemów do wideoanalizy ruchu, wprowadziła na rynek nowoczesną aplikację na tablety pozwalającą na szybką i prostą analizę m.in. chodu. Simi Move to ekonomiczne rozwiązanie, które można użyć wszędzie i w dowolnym czasie. Rozwiązanie to oferuje idealny wstęp do rozpoczęcia bardziej zaawansowanej przygody z wideoanalizą ruchu. Aplikacja ta jest do pobrania za 9.99 USD w sklepie iTunes.

Wideo analiza ruchu SIMI Wideo analiza ruchu SIMI

CZY WIESZ, ŻE:

Fiński producent systemów do sEMG, firma Mega Electronics Ltd. wprowadziła właśnie do swojej oferty nowe urządzenie do treningu z biofeedbackiem dla kobiet z problemem nietrzymania moczu. Urządzenie FemiScan to nie tylko prostota i efektywność, to szansa na większy komfort życia i pozbycie się tego wstydliwego problemu.